LIONS Club Prešov

Členovia prešovského klubu LIONS

Vitajte

na stránkach Lions Club Prešov.


Naše poslanie je dobrovoľne a nezištne pomáhať vo svojom okolí takým ľuďom, ktorí to potrebujú.Lions Club logo

Stretli sme sa na „golfe“ v Zamutove

Obec Zamutov je rázovitou obcou neďaleko Vranova. Normálne sa tam chodieva za štúdiom folklóru, nakoľko ten sa tu zachováva (vzhľadom na odľahlosť od okolitého sveta) v autentickej podobe. My, perspektívni lionisti, sme sa tam vybrali na zoznamovacie stretnutie rodín jednotlivých členov Lions klubu Prešov.
Celou cestou lialo ako z krhle. Nevedel som is ani predstaviť, ako by sa tam dal hrať golf a čo sa tam vlastne bude dať robiť. Prvým prekvapením bolo, že sme sa tam zišli. Prišli takmer všetci, okrem Janka Hardoňa, lebo on to mal len cez záhradu, resp. neveril, že by sme sa až tam všetci dotrepali. Oficiálne potom tvrdil, že si myslel, že máme prísť v nedeľu nie v sobotu – vtedy on neúraduje. Druhým prekvapením bolo celkom pekné počasie. Nepršalo. Pršať začalo, až keď sme sa chystali zase domov. Tretím prekvapením bolo množstvo aktivít, ktoré sme stihli zrealizovať: Majiteľ penziónu Opál nám na odpalisku a jednej golfovej jamke dával základné lekcie z hry zvanej golf. Veľmi mu to nešlo, ešte sa musí v pedagogike zlepšiť. Mladý Rochlitz si chcel silou mocou zajazdiť na traktorovej kosačke, niektorí sa zase oddávali hre zvanej Petang. Najviac porozumenia si ale našlo posedenie pri ohníku a pri guľáši. Všetkým chutil a bolo vidieť, že táto aktivita má najviac vyznávačov. Keď sa zotmelo a znova začalo pršať presunuli sme sa do baru chaty Opál, kde sme sa rýchlo ešte všetci dozoznamovali, tí ktorí si ešte netykali si potykali a tých ktorých sme ešte nepoohovárali, sme potom ešte poohovárali.
Celou cestou domov som mal pocit, že sa s tými ľuďmi už dlho poznám a vôbec som si ani nepripustil, že sme sa vlastne stretli prvý krát.

Takto si spolunažívame

Arr Left
Arr Right

Alicina záhrada

Pic 7

"Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky...", vravel filozof. Ja som rieku neskúšal, ale dvakrát som vstúpil do tej istej záhrady a opäť všetko vynikajúce...

viac