LIONS Club Prešov

Členovia prešovského klubu LIONS

Vitajte

na stránkach Lions Club Prešov.


Naše poslanie je dobrovoľne a nezištne pomáhať vo svojom okolí takým ľuďom, ktorí to potrebujú.Lions Club logo

Záhrada u Alici

Zistil som, že som záhradný typ...
Bolo to také nenápadné pozvanie: „ po klube sa zídeme na záhrade u Alici ....“ . Bol síce stred týždňa, ale v lete bývajú večery dlhé, snáď trochu pokecáme a uvidíme. Chvíľu sme to hľadali, ale nakoniec našli. Romantická záhrada, na ktorej je vidieť ruku umelkyne, umne zakomponovaná medzi domami na jednom zo solivarských vŕškov.
Keď sme došli, domáci pán (Dr. Dragula) už kuchtil. Záhradou rozvoniaval kotlíkový guľáš, vedľa vedro napácovaného mäsa. Hneď som začal tušiť, že pokecáme trochu viac. Dano Tomko sa pustil do grilovania mäsa napriek tomu, že sa ešte ponáhľal na obchodné stretnutie. Šlo mu to famózne, určite to nerobil prvý krát. A tak sme jedli, diskutovali, ochutnávali, chválili, jednoducho zdržali sme sa trochu viac. V istom bode nám Alica ukázala svoj dom a diela majstra Škatulára (Alicin otec). Po obhliadke domu, umeleckých diel, záhrady sme znovu ochutnávali guľáš. Bol už lepší, lebo vyzrel. Zrazu som zistil, že som zostal v záhrade už len ja a Peťo Janus, ktorý bol autom, preto abstinoval a musel to zrejme celé odtrpieť. Vravel, že sa to trpelo celkom dobre.
Bolo už po polnoci a tak sme šli domov. Ubehlo to strašne rýchlo, veľmi dobre sme sa cítili. Ráno sme potom skonštatovali, že to je tým, že sme výslovne záhradné typy a prírodu máme radi.

Takto si spolunažívame

Arr Left
Arr Right

Alicina záhrada

Pic 7

"Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky...", vravel filozof. Ja som rieku neskúšal, ale dvakrát som vstúpil do tej istej záhrady a opäť všetko vynikajúce...

viac